Az egyik rendszergazda ezt mondja a másik azt. Hol az igazság? Valahol mindenkinek igaza van!
A felület hő leadása függ a
felület hőmérsékletétől,
a helyiség hőmérsékletétől, és a
felület hőátadó képességétől.
A felület közép hőmérséklete függ
a falfűtés csőrendszerének vastagságától
az osztás távolságtól,
a fűtővíz hőmérsékletétől,
a vakolat hőátadó képességétől, minél közelebb van a vakolat a betonhoz annál jobb a hővezető képessége. Ebből a szempontból a gipszes vakolóanyagok a legrosszabbak.
A hőleadás szorosan kapcsolódok a méretezéshez. Ez segít abba minket, hogy pontosan tudjuk méretezni a felületünket. A méretezés a mértékadó külső hőmérséklethez kell igazítani. A méretezésnél figyelembe kell venni a hő előállításnak a módját! Pl a hőszivattyú minél alacsonyabb hőmérsékleten tudjuk üzemeltetni a fűtési rendszerünket annál jobb a hatásfoka. Természetesen minél alacsonyabb a hőmérséklete a felületnek annál több felület is szükséges a fűtendő vagy hűtendő helyiségek kifűtéséhez. Itt van egy két „kiskapu” ami maradjon titok.. J
Minél alacsonyabban üzemel a fűtésünk annál jobban ki tudjuk használni a kondenzációs kazánt is, mert annál jobban vissza lehet hűteni a füstgázt és minél hidegebb a füstgáz egyre jobb a kondenzációs hatásfok.
Ha van puffer tárolónk azt se mindegy mekkora „delta T” hőfoklépcsővel lehet hasznosítani mert minél nagyobb a hőfoklépcső annál több energiát tudunk bele rakni.
Várom az észrevételeiket,