Nézzük végig a folyamatot! A hőszivattyú felfűti saját magát és az épületet, pont annyit fűt, pont akkora hőmérsékletre, a lehető legalacsonyabb hőmérsékletre ami szükséges. Ezen a teljesítményen még a kültéri is alig fagy, alig van leolvasztás, még a használati melegívz készítésben is segít ha szükséges a tulajdonos egy kis fűtőbetéttel. Igaz van puffer, mert kell a forrógázos leolvasztáshoz! Ja persze és azt megnézte valaki, hogy leolvasztáskor megy e a hőszivattyú keringető szivattyúja, ja az nem, akkor érthető a puffer.
5 cm vastagon 20 m2 felület az 1 m3 beton a családi ház alsó hangon 140 m2 vagyis van 7 m3 beton ami tartja a hőt akkor mi segít igazán? Igen 50 liter puffer! Igaz a szivattyú nem megy leolvasztáskor, de ezt el is engedhetnénk mert van ahol megy. Van akkor valami szabály szerint puffer pl. 50 liter ez a garancia feltétele!
Akkor legyen helysiégenkénti szabályozás, mert az jó. Lesz mint kapcsolgatni, állogatni, meg a hőmérséklet is legyen mondjuk 22 fok. Az jó legyen annyi mindenhol! Vagyis nem mert akkor minek van a helyiségeként termosztát, legyen minden helyiségben más és más.
Jaj, de nem vicceljem ezt el. Sokat szerelek ilyet az elveim ellenére , mert mindenkinek ez kell. Egy helyen tudtam azt megcsinálni, hogy legyen az, hogy érezzétek magatokat bent jól, nem nézzétek hány fok van bent, és legyen folyamatos időjárás követő szabályozás.
Mindenki más termosztátokat akar mindenhova, kettőt is egyet a padlóba egyet a levegőt hőmérsékletet figyelni. Legyen így. Ekkor legalább folyamatosan kapcsolgatnak az osztókon a szelepek, nagyon lassan, a hőszivattyú pedig próbálja kitalálni miért van össze vissza fűtési igény felpörög majd leáll elindul pörög leáll, de nem tud folyamatosan üzemelni.